O škole Novinky Rada školy MŠ SLNIEČKO JEDÁLEŇ Verejné obstarávanie Zmluvy, faktúry, objednávky Ochrana osobných údajov Oznamy Kontakt

Vzdelávacie programy

Akreditácia Erasmus+ (2023-2027)

Vo výberovom procese Národná agentúra programu Erasmus+ pre vzdelávanie a odbornú prípravu SAAIC udelila našej škole akreditáciu na obdobie rokov 2023-2027. Akreditácia na Erasmus je nástrojom pre organizácie pôsobiace v sektoroch vzdelávania, ktoré sa chcú otvoriť možnostiam cezhraničnej výmeny a spolupráce. Pridelenie akreditácie potvrdzuje, že sme vypracovali kvalitný strategický plán- Plán pre Erasmus, v ktorom chceme realizovať hodnotné medzinárodné projekty s cieľom rozvoja našej školy. Získaním akreditácie sme si zabezpečili nepretržitý grant financovania projektových aktivít počas celého päťročného programového obdobia. Financovanie programu je zo zdrojov Európskej únie.
Z akreditácie budú profitovať tak učitelia ako aj žiaci. V centre záujmu je pre nás vysokokvalifikovaný pedagóg, ktorý sa celoživotne vzdeláva vo svojom odbore, kráča s dobou, zaujíma sa o najnovšie metódy a trendy vo výučbe, ktoré realizuje v aktivitách so žiakmi vo vyučovacom procese.
Medzinárodné projekty dávajú možnosť žiakom vycestovať do členských štátov EU, čím nepochybne získavajú motiváciu pre učenie sa jazykov, kultúrnych zvyklostí, historických súvislosti a rozvoj dôležitých celoživotných kompetencií.
Našimi hlavnými cieľmi sú:
 Zlepšenie jazykových kompetencií pedagógov jazykovým vzdelávaním v anglickom jazyku.
 Zavádzanie inovatívnych metód do vyučovania hospitáciami na zahraničných školách.
 Modernizácia vyučovacieho procesu zavádzaním aktivizujúcich metód účasťou učiteľov na
metodologických kurzoch v zahraničí.
 Zvyšovanie povedomia žiakov o environmentálnej zodpovednosti prostredníctvom
skupinovej mobility žiakov s rovesníkmi v zahraničí.
 Zlepšenie jazykových, digitálnych, osobnostných a sociálnych kompetencií žiakov
prostredníctvom projektov s výmennými pobytmi.

Ing. Martina Dombyová
Koordinátor Erasmus+