O škole Novinky Rada školy MŠ SLNIEČKO JEDÁLEŇ Verejné obstarávanie Zmluvy, faktúry, objednávky Ochrana osobných údajov Oznamy Kontakt

Vzdelávacie programy

O predmete Zaujímavosti Lomihlav Matematická olympiáda Pytagoriáda Projekty žiakov Projekt Škola naopak Učivo

Projekt Škola naopak

Cieľom projektu je zatraktívnenie vyučovania geometrie prostredníctvom využitia informačno-komunikačnej technológie (IKT) a samostatnej prípravy jednotlivých žiakov. Táto forma vyučovania má tiež podporiť hodnotový a osobnostný rast žiaka, uvedomiť si zodpovednosť za výsledky svojej práce nielen voči sebe, ale aj voči ostatným spolužiakom.
Obsahom projektu je tvorba elektronických prezentácií na danú tému v zmysle učebných osnov, ktoré si žiaci samostatne alebo vo dvojiciach pripravia vyhľadaním dostupných informácií v učebnici a na internete.
Výsledkom projektu je žiakmi získaná zručnosť k samoštúdiu nových poznatkov ako aj zručnosť s využívaním IKT (notebook, dataprojektor, USB kľúč, internet, PowerPoint, gravické a video editory). Následne svoje projekty odprezentujú na vyučovacej hodine svojim spolužiakom. Žiaci si tak osvoja zručnosi potrebné pri vystupovaní pred obecenstvom, ako aj verbálnu a neverbálnu komunikáciu pri vysvetľovaní nových pojmov širšiemu okruhu poslucháčov.
Overenie výsledkov dosiahnutých touto formou vyučovania prebehlo 3 spôsobmi: kontrolnou prácou na tému Vzájomná poloha priamky a kružnice a 2 kružníc, zaradením typizovaných príkladov do 3.školskej písomnej práce a samotným sebahotnotením žiakov.

Tu si môžete pozrieť projekty našich žiakov 8.ročníka v šk. roku 2013/2014:
Konstrukcia_lichobeznika.pptx
Konstrukcia_vysok__ortocentrum.ppt
Konstrukcia-rovnobeznika-2_(2).pptx
Obvod_a_Obsah_kosostvorca_a_kosodlznika.pptx
rovnobezniky_(1).pps
Konstrukcia_prav-6-uholnika.ppt
Konstrukcia_trojuholnika_pomocou_vysky.pptx
Kruh_a_kruznica.ppt
Vzajomna_poloha_dvoch_kruznic.ppt
Kruznicovy_obluk__kruhovy_vysek.pptx

Názory žiakov na projekt: