O škole Novinky Rada školy MŠ SLNIEČKO JEDÁLEŇ Verejné obstarávanie Zmluvy, faktúry, objednávky Ochrana osobných údajov Oznamy Kontakt

Vzdelávacie programy

Orava

ŠKOLA, KTOREJ TO MYSLÍ

Úspech jednotlivca v dnešnej spoločnosti vo veľkej miere záleží od jeho schopnosti vedieť sa učiť a vedieť kriticky hodnotiť zväčšujúci a meniaci sa objem informácií a tiež jeho charakter závislý na meniacej sa realite. Škola zohráva v príprave na život dôležitú úlohu a nevyhnutnou súčasťou tejto prípravy by mala byť podpora a rozvoj schopnosti nezávislého myslenia, prijímania samostatných rozhodnutí a zodpovednosti za ne, schopnosti formulácie a vyjadrenia vlastného názoru, rešpektu voči názorom iných a v neposlednom rade otvorenosť voči učeniu sa počas celého života.

Cieľom  projektu Škola, ktorej to myslí je „prelomiť“ začarovaný kruh pasívneho učenia sa a prostredníctvom vyškolených učiteľov a siete zapojených škôl v každom kraji  Slovenska, naučiť študentov nezávislému a kritickému mysleniu, sebavedomému vytváraniu a vyjadrovaniu vlastného názoru a schopnosti obhájiť si ho v diskusii. Hlavným cieľom projektu je naučiť žiakov namiesto pasívneho memorovania veľkého množstva učiva, ktoré aj tak rýchlo zabudnú, získavať informácie aktívne, vedieť ich správne spracovať a cielene využívať v praxi. Projekt ponúka učiteľom inovačné metódy na dosiahnutie tohto cieľa.

Projekt podporila
STREDOEURÓPSKA NADÁCIA