• Mobilita žiakov Poľsko

• 26.06.2024 13:10
      • https://zsrozhanovce.edupage.org/album/#photos:album:607V dňoch 9. - 14. 6. 2024 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili aktivít v rámci projektu ERASMUS+. Pod vedením p. uč. Dombyovej a p. uč. Koribskej vycestovali do Poľskej obce Grodzisko Gorne, kde sa zúčastnili aktivít zameraných na jazykové znalosti, enviromentálnu výchovu a robotiku.

• Spolu s našimi žiakmi sa na aktivitách podieľali aj žiaci z Poľska a z Dánska. V zmiešaných skupinách vytvárali ECO tričko, kreslili veľký banner a spolu sa zamýšľali nad urdržateľnosťou terajšej ekologickej situácie, resp. na jej zlepšení.

V rámci jazykového workshopu sa konali diskusie v dvojiciach, kde bolo potrebné diskutovať na zvolenú tému presne daný čas. Potom sa dvojice zmenili a vybrala sa nová téma na diskusiu. V rámci súťažného kvízu cez Kahoot vyhrala naša žiačka Emka Freňáková.

Pri robotike sa žiakom podarilo postaviť robota z Lega a následne ho naprogramovať, aby zvládol prejsť vopred vyznačenú trasu.

Vo večerných hodinách mali žiaci možnosť zatancovať si na diskotéke a zašportovať si pri grilovačke v rámci Bonfire.

Po vzdelávaní v škole sžiaci  navštívi mestečko Krakow, kde mali prehliadku mesta so sprievodcom a nevynechali ani nákupy v nákupnom centre.

Posledný deň strávili pri prehliadke soľnej bane vo Wieliczke, ktorá ich nadchla svojou veľkoleposťou i úžasnou prácou baníkov.

Po úžasných zážitkoch a nadviazaní nových priateľstiev sa všetci vrátili domov a s nadšením čakajú na návštevu žiakov z Poľska.

Viac si môžete pozrieť vo Fotoalbume.