O škole Novinky Rada školy MŠ SLNIEČKO JEDÁLEŇ Verejné obstarávanie Zmluvy, faktúry, objednávky Ochrana osobných údajov Oznamy Kontakt

Vzdelávacie programy

Profil školy

ZAMERANIE ŠKOLY

Od 1.4.2002 sme školou s právnou subjektivitou. V právnych vzťahoch škola vystupuje vo vlastnom mene a má zodpovednosť vyplývajúcu z týchto vzťahov.

Základnou legislatívnou normou pre všetky základné a stredné školy je zákon        č. 245/2008 Zb. o výchove a vzdelávaní základných a stredných škôl ( školský Zákon ) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

1. Našim poslaním je vychovávať a vzdelávať žiakov, ktorí budú chápať seba a iných, budú schopní tvorivo a kriticky myslieť, riešiť problémy a dokážu vyjadriť ocenenie a uznanie.

2. Chceme, aby naši žiaci odchádzali zo školy ako slobodní, zodpovední, charakterní mladí ľudia, ochotní sa ďalej učiť a tvorivo žiť, aby sa v ďalšom živote, na štúdiách i v práci dokázali uplatniť svojimi schopnosťami a vedomosťami, ktoré získali už na základnej škole.

3. Chceme vychovávať mladých ľudí, ktorí budú mať radosť zo života a uplatnenia sa v ňom.

4. Budeme sa snažiť predchádzať negatívnym vplyvom súčasnej doby ako sú drogy,   násilie, kriminalita, záškoláctvo, šikanovanie, nenávisť a podobne.

5. Sústavne a cieľavedome sa budeme podieľať na vytváraní zdravého ekologicky čistého a estetického prostredia školy.

6.Materiálnymi hodnotami sa budeme podieľať na vytváraní vhodných podmienok pre pokojnú a tvorivú prácu našich žiakov, pedagógov a ostatných zamestnancov školy.

7. Aktívne budeme podporovať talentovaných a nadaných žiakov, individuálnym prístupom a zapájaním do súťaží, korešpondenčných kvízov a predmetových olympiád na úrovni školy, okresu, prípadne celoslovenských kôl.

8. Zvýšenú pozornosť budeme venovať slabo prospievajúcim žiakom v spolupráci s rodičmi, s PPP a DIC individuálnym prístupom zvyšovať ich vzdelávaciu úroveň.

9. V ŠKD sa budeme usilovať o zabezpečenie duševného a telesného vývoja detí, o rozvíjanie mravnej, etickej, estetickej a telesnej kultúry. Budeme u detí pestovať morálne a vôľové vlastnosti, citovú výchovu, utvárať dobré vzťahy medzi chlapcami a dievčatami, medzi vekovo rozdielnymi deťmi. Budeme u nich formovať kladný vzťah k práci, viesť ich k ochrane životného prostredia.

10. Zabezpečíme integrované vzdelávanie začlenených žiakov so špeciálnymi výchovno– vzdelávacími potrebami v spolupráci s PPP a ŠPP. Z tohto dôvodu sme vytvorili pracovné miesto špeciálneho pedagóga na ½ úväzok.

12. Budeme sa snažiť vytvárať vhodné podmienky pre záujmovú činnosť žiakov školy. V školskom roku 2008/2009 zabezpečíme dostatočný počet a úroveň záujmových útvarov, aby sme tak poskytli čo najviac príležitostí pre našich žiakov pri vyplňovaní ich voľného času.

13. Budeme úzko spolupracovať s Radou školy, Radou RZ, s Obecným úradom a s ostatnými organizáciami v obci pre sústavné vytváranie čo najlepších podmienok a zvyšovanie celkovej úrovne školy.

14. Naďalej rozvíjať spoluprácu s CVČ Košice – okolie a ZUŠ vo Valalikoch.

15. Budeme podporovať ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov v rámci celoštátneho vzdelávania za účelom skvalitňovania pedagogického procesu.

16. Riadiacu prácu budeme upriamovať na činnosti metodických orgánov a ich poslaniu vo vyučovacom procese. Budeme podporovať prácu metodicky najkvalitnejších učiteľov v prospech školy.

17. Poskytneme možnosť vyučovania AJ od 1. ročníka ZŠ ako povinne voliteľného predmetu.
18.
Na základe prijímacích pohovorov umožníme žiakom  6. ročníka študovať v triede s rozšíreným vyučovaním AJ.

19. Učiť žiakov pracovať s informáciami, pričom brať do úvahy prechod spoločnosti z industriálnej na informačnú.

20. Sústrediť sa na kvalitu vzdelávania a pri tom využívať nové metódy práce, podporovať  u žiakov myslenie, zabezpečovať aktívne prostredie a využívať moderné sociálne formy a štýly učenia.

21. Naďalej budeme zapájať školu do rôznych projektov

22. V oblasti Environmentálnej výchovy budeme naďalej viesť žiakov k separovanému zberu a využitiu odpadového materiálu vo všetkých oblastiach.

23.  Motivovať žiakov k zdravému životnému štýlu.