• Šaliansky Maťko

• Dňa 12. 12. 2023 (III. kategória) a 14. 12. 2023 (I. a II. kategória) sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Zodpovedné za organizáciu boli pani učiteľky Mgr. Michaela Pacáková a Mgr. Zuzana Suchá. Aj tento rok sa prihlásilo veľa recitátorov a svojimi povesťami nás preniesli do čarovných zákutí literárnych príbehov.

Porota ocenila výkony všetkých zúčastnených a povzbudila ich do ďalšej práce. Víťazom srdečne blahoželáme a veríme, že sa v hojnom počte stretneme aj o rok.

Víťazi za jednotlivé kategórie sú nasledovní:

I. kategória (2. a 3. ročník):

1. Monika Čigášová (3. A)

2. Dragan Andjelković (3. B)

3. Hana Tóthová a Nina Kolesárová (3. A)

II. kategória (4. a 5. ročník)

1. Tobiáš Čigáš (5. B)

2. Nina Vasiľová (5. A)

3. Karolína Mrásková (4. A)

III. kategória (6. a 7. ročník)

1. Elena Koribská (6. B)

2. Laura Gazdačková (7. A)

3. Emma Šűtőová (7. A)

• Vianočný koncert

• ZUŠ Valaliky pre nás pripravila krásny vianočný koncert, kde vystúpili žiaci našej školy, ktorí predviedli svoje umelecké nadanie.

• Návšteva seniorov v Ďurďošíku

• Žiaci štvrtého ročníka dňa 13.12.2023 potešili seniorov spevom, tancom aj prednesom v Zariadení sociálnych služieb v Ďurďošíku. Po vystúpení deti rozdali seniorom „škatule plné lásky“ a prečítali vyrobené pozdravy. Radosť a príjemná atmosféra prevládala počas celej našej návštevy. Aj seniori pre deti pripravili krásne a ručne vyrobené darčeky. Všetkých nás tým veľmi potešili. Stretnutie sprostredkovala p. Košťanská, začo jej veľmi pekne ďakujeme.

• ProEduco

• Dňa 6.12.2023 sme sa so žiakmi 9. ročníka zúčastnili výstavy SŠ PROEDUCO, kde sa žiaci bližšie oboznámili so SŠ, o ktoré majú záujem. Výstava prebiehala v Kulturparku v Košiciach. Celé podujatie trvalo od 10: 00 do 12:30 hod.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice...

• Vážení rodičia,

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili a akýmkoľvek spôsobom prispeli k darčekom pre seniorov.
            Spoločnými silami sa nám podarilo naplniť a odovzdať 100 krabíc.

• Babinec

• Dňa 1.12.2023 sa uskutočnil „Babinec“, na ktorom rodičia a učitelia základnej a materskej školy spojili sily a vyrábali krásne vianočné výrobky. Výrobky si budete môcť pozrieť a zakúpiť na pripravovanej vianočnej burze. Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme.

• Planetárium

• Dňa 1.12.2023 si naši štvrtáci užili návštevu planetária a Vedecko-technického centra v Košiciach. Cestu vesmírom žiakom sprostredkovala lektorka, ktorá pútavým spôsobom pomocou projekčného planetária žiakom ukázala fungovanie slnečnej sústavy, prezradila zaujímavosti o planétach a svoje rozprávanie okorenila mytologickými príbehmi hviezd zimnej a letnej oblohy. Vo Vedecko-technickom centre žiaci ukázali svoju šikovnosť a prakticky sa oboznámili s fyzikálnymi, mechanickými, optickými a elektrotechnickými javmi.

• Lomihlav

• 1.12. sa štyria naši deviataci zúčastnili na súťaži Lomihlav. Je to matematická súťaž, kde sa súťaží o to, kto stihne správne vypočítať najviac úloh. Našu školu reprezentovali žiaci M. Dancáková, S. Suchý, B. Hiľovská a A. Palaščáková. Zo 150 výborných matematických družstiev sa im podarilo obsadiť 34. miesto.