• 6. ročník bedmintonového turnaja rodičov a zamestnancov školy o pohár riaditeľa ZŠ s MŠ Rozhanovce

• 6. ročník bedmintonového turnaja rodičov a zamestnancov školy o pohár riaditeľa ZŠ s MŠ Rozhanovce.
            Dňa 13.1.2024 sa na našej škole uskutočnil 6. ročník bedmintonového turnaja rodičov a
            zamestnancov školy v zmiešaných štvorhrách. Turnaja sa zúčastnilo spolu 13 párov. Súťažilo
            sa v dvoch skupinách, kde si zahral každý s každým a následne prvý štyria z každej skupiny
            postúpili do štvrťfinále a zahrali si o postup do semifinále. Následne sa začali semifinálové
            zápasy, finále a súboj o 3. Ostatní súťažiaci si zahrali o umiestnenie na 5. – 13. mieste. Turnaj
            bol veľmi dramatický, súťažiaci preukázali svoje kvality a zlepšenie. Rozhodcovia boli naši
            súčasní žiaci, ktorí nás úspešne reprezentujú na rôznych turnajoch. A ako to dopadlo ?
            1. miesto : Beňušovci
            2. miesto : Nedbalovci st.
            3. miesto : Sokolovci st.
            4. miesto : Šplíchalovci
            Na 5. – 13. mieste sa umiestnili Dancákovci, Nedbalovci ml., Rabadovci, Sokolovci ml.,
            Lengyelovci, Miškovičovci, Schweinerovci a Dulinovci.
            Ospravedlňujem sa za slangové označenie mien, ale akosi sa to udomácnilo počas celého
            turnaja. Ďakujem všetkým účastníkom turnaja za účasť a bojovný, ale hlavne férový prístup.
            Celý turnaj sa niesol v príjemnej a priateľskej atmosfére. Už teraz sa tešíme na 7. ročník, na
            ktorý vás srdečne pozývam.
            Športu zdar a bedmintonu zvlášť!

Mgr. Ľuboš Takács - riaditeľ školy

• LVK Telgárt 2024 2. st.

• Organizovanie lyžiarskeho kurzu na našej škole je skvelý spôsob, ako poskytnúť žiakom príležitosť vyskúšať si zimný šport a zároveň podporiť fyzickú aktivitu a tímovú prácu. Z toho dôvodu sme v termíne od 15.1.2024 do 19.1.2024 zorganizovali v Telgárte lyžiarsky výcvikový kurz (LVK). Zúčastnilo sa ho 45 lyžiarov a nelyžiarov z 8. A a 8. B. Po rozdelení do skupín sa všetci zdokonaľovali v technike lyžovania a upevnili si tzv. „Biely kódex“ v praxi. Okrem iného sme pre žiakov pripravili zábavný vedomostný kvíz, hru „Business day“, kúpanie v bazéne a karneval. V predposledný deň sa všetci mali možnosť zúčastniť slalomu na svahu a preveriť si svoje lyžiarske zručnosti.

V kategórii dievčat zvíťazili:

1. Bronislava Tóthová
            2. Kiara Lia Kilk
            3. Simona Sedláková

Víťazi v kategórii chlapcov boli:

1. Marcel Lovaši
            2. Samuel Beňuš
            3. Samuel Sabovčík

Blahoželáme nielen víťazom, ale aj všetkým zúčastneným za ich lyžiarske pokroky.

Fotky nájdete vo Fotoalbume