• Školský výlet tretiakov v Starej Ľubovni

• Žiaci 3. A a 3. B sa dňa 19.6.2023 zúčastnili školského výletu v Starej Ľubovni. Absolvovali bohatý program so začiatkom v najväčšom bludisku v strednej Európe. Bludisko – „Viktóriine záhrady“ našich žiakov zamestnalo a zároveň potrápilo. Počas blúdenia využívali svoju predstavivosť a priestorovú orientáciu. Ďalšou zastávkou bol Ľubovniansky hrad a skanzen. Správca hradu pútavo rozprával o jeho histórii a zároveň preveroval vedomosti návštevníkov. Bonusom a aj prekvapením výletu bolo vystúpenie Sokoliarov. Tí do svojho predstavenia pozvali aj našich žiakov, aby im s dravcami asistovali. Celý výlet si žiaci spestrili nakupovaním suvenírov a drobností v miestnych obchodíkoch.

• Čokoládová tretra

• V tomto školskom roku sme sa prvý-krát zapojili do atletickej súťaže Čokoládová tretra 2023, ktorú organizuje Slovenský atletický zväz. Štvrťfinále súťaže sa uskutočnilo v Košiciach 12.6.2023 na štadióne TUKE. Našu školu reprezentovali v behu a v hode raketkou šiesti žiaci: Ella Sofia Rohaľová a Adam Babjak z 3. A, Natália Stašková a Jakub Blaho z 3. B, Ema Szilágyi z 5. A a Nella Barényiová z 5. B. Obidve piatačky sa prebojovali do finále a zúčastnili sa ho 16.6.2023. Všetkým súťažiacim blahoželáme a prajeme veľa športových úspechov.

• Rúfusove Bohdanovce

• Po trojročnej prestávke sa v Základnej škole v Bohdanovciach opäť uskutočnila literárna súťaž Rúfusove Bohdanovce. Žiaci mali možnosť predviesť svoje literárne vlohy vo vlastných textoch, ktoré si pripravili a predniesli. Po tvorivom dopoludní porota vyhlásila  víťazov v kategórii Poézia aj Próza. Z našej školy sa tejto súťaže zúčastnili 2 žiačky. Leonie Kecer vo svojej kategórii Próza (6. a 7. roč.) vyhrala 1. miesto.
            Srdečne blahoželáme a prajeme veľa tvorivých nápadov pre ďalšie písanie.

• MDD

• Dňa 5.6.2023 sme na našej škole oslávili Deň detí, čo bol pre nás všetkých nezabudnuteľný a radostný zážitok. Tento špeciálny deň bol venovaný našim žiakom, ktorí sú stredobodom našej starostlivosti a vzdelávania. Hlavné podujatia sa uskutočnili na futbalovom ihrisku, kde boli pre deti 1. stupňa pripravené viaceré stanovištia, na ktorých si vyskúšali hry s kruhmi, s gumami na skákanie, psychomotorickým padákom, loptami a lietajúcimi taniermi.  Radosť  a smiech sme pozorovali aj pri šantení v skákacom hrade a nafukovacej kĺzačke. Tieto aktivity povzbudzovali u detí nielen ich fyzickú aktivitu, ale aj súťaživosť a tímovú spoluprácu. Deti boli plné nadšenia a energie, a ich úsilie bolo vidieť v každom ich výkone. Žiaci 2. stupňa si v areáli školy zmerali sily vo futbalovom zápase zmiešaných družstiev tried. V kategórii starších žiakov sa umiestnili na 1.mieste 8.A, 2.mieste 7.B, 3.mieste 8.B. Poradie mladších  žiakov bolo na 1.mieste 6.A, 2.mieste 5.A a 3.mieste 6.B. Zároveň si mohli vyskúšať na viacerých stanovištiach svoju šikovnosť v rôznych športových a vedomostných aktivitách, po ktorých sa presunuli na futbalové ihrisko. Atraktívnu a zároveň náučnú prehliadku hasičského vozidla nám poskytli členovia dobrovoľného hasičského zboru z Rozhanoviec. Pre mnohých z nás bude isto nezabudnuteľným zážitkom prílet, prehliadka a odlet vojenského vrtuľníka, ktorú nám vo vzájomnej spolupráci zabezpečili pán starosta Rozhanoviec a pán riaditeľ ZŠ s MŠ Rozhanovce. Profesionálni a ústretoví členovia posádky vojenského vrtuľníka uspokojili zvedavosť našich žiakov a neúnavne odpovedali na ich kreatívne otázky. Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. V atmosfére radosti a veselosti sme sa rozlúčili a dúfame, že si deti užili každý moment tohto úžasného dňa.