• Čitateľský kvíz

• Žiaci 3.A a 3.B triedy si pripomenuli význam čítania prostredníctvom čitateľského kvízu, ktorého sa zúčastnili dňa 22.3.2023. Mesiac knihy sme oslávili čítaním ľudových rozprávok, hľadaním textov v čítanke podľa indícií, kreslením ilustrácií a vymýšľaním nových názvov. Pripomenuli sme si autorov, ktorí obohacujú a tvoria literatúru pre deti a mládež. Žiaci pracovali v skupinách a v príjemnej čitateľskej atmosfére úspešne vyriešili všetky úlohy. Na záver sme spoločnú prácu zhodnotili  a vyjadrili svoje názory. Veríme, že takéto aktivity vyzdvihnú prínos čítania a staneme sa aktívnymi čitateľmi.

• Hviezdoslavov Kubín 2. stupeň

• Hviezdoslavov Kubín je najstaršou a najprestížnejšou celoštátnou súťažou v umeleckom prednese. Od roku 1954, kedy sa súťažilo prvýkrát, sa jej zúčastnilo státisíce žiakov, vrátane osobností ako Július Satinský, Ľubo Roman, Karol Horák, Soňa Behulová-Müllerová, Lucia Hurajová, Milan Ondrík a mnoho ďalších.

Na našej škole sa 15.3.2023 uskutočnilo vyhodnotenie školského kola v prednese poézie a prózy pre žiakov II. stupňa. Víťazi triednych kôl súťažili pred porotou v zložení Mgr. L. Kolivoškovej, Mgr. Pacákovej a Mgr. B. Voľarovej, ktorá mala neľahkú úlohu vybrať najlepších recitátorov v jednotlivých kategóriách.

Kategória II. / 5.-6. ročník / poézia Kategória III. / 7.-9. ročník/

1. miesto Patrick Pálfy 1. miesto Liana Schnitzer

2. miesto Nela Utľaková 2. miesto Mária Maščáková

3. miesto Viktória Anna Ruščáková 3. miesto Alex Kordován

Kategória II. / 5.-6. ročník / próza Kategória III. / 7.-9. ročník/

1. miesto Elena Dulinová 1. miesto Ema Freňáková

2. miesto Veronika Tóthová 2. miesto Monika Dancáková

3. miesto Darina Pappová 3. miesto Dominika Čigášová

Neumiestnení žiaci získali čestné uznanie a žiaci, ktorí skončili na prvých miestach budú reprezentovať našu školu na okresnom kole v Košiciach. Všetkým zúčastneným ďakujeme za krásny umelecký zážitok a víťazom držíme palce!

• Hviezdoslavov Kubín 1. stupeň

• Dňa 28.2.2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín pre 1. stupeň našej školy. Zúčastnilo sa ho 24 súťažiacich v kategóriách poézia a próza. Porota mala  veľmi ťažkú úlohu vybrať tých najlepších. Všetci žiaci predviedli úžasné výkony. Tešíme sa na ďalšie ročníky. Žiaci, ktorí sa umiestnili na 1. mieste, nás budú reprezentovať v okresnom kole HK.

Poradie ocenených: Próza: 1. Tobiáš Čigáš, 4.B

2. Nina Vasiľová, 4.A