- ERAZMUS+
- Školský digitálny koordinátor
- Nové učebne pre ZŠ Rozhanovce
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II
- Spolu múdrejší III
- Spolu múdrejší II
- V škole úspešnejší 2
- V škole úspešnejší
- IT akadémia
- eTwinning
- ERASMUS+ mobilita KA1 UK
- ERASMUS + mobilita KA1 Malta
- ERASMUS+ KA2
- Digiškola
- Orava
- Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov III
Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II
Národný projekt "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II" (NP POP II)
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán operačného programu Ľudské zdroje pre prioritnú os Vzdelávanie schválilo národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“.
Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách. V aktuálnej situácii, v ktorej sa školy nachádzajú v dôsledku dopadov pandémie, je národný projekt považovaný za významnú súčasť opatrení k opätovnému návratu škôl do štandardného vzdelávacieho režimu.
V tomto školskom roku prostredníctvom projektu na pomoc žiakom s názvom „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ na našej škole pracuje školská špeciálna pedagogička, školská psychologička a dve pedagogické asistentky. Títo členovia Školského podporného tímu pomáhajú žiakom s ťažkosťami v učení, v sústredení, v správaní či žiakom, ktorí sa prisťahovali do našej školy po dlhšom pobyte v zahraničí zvládať učivo, ktoré je pre nich náročnejšie. Školská špeciálna pedagogička s pedagogickými asistentkami pracujú so
žiakmi pri vyučovaní v triede alebo v prostredí mimo triedy, kde sa im majú možnosť venovať individuálne a rešpektovať ich osobitné potreby či tempo práce. Školská psychologička poskytuje psychologické poradenstvo a konzultácie pre žiakov, rodičov a učiteľov, vykonáva preventívne aktivity v školských triedach, ktoré sú zamerané na predchádzanie negatívnych javov. Spolu s ďalšími členkami Školského podporného tímu tak vytvárajú inkluzívnu atmosféru našej školy.