• Naše úspechy v matematike

• S radosťou Vám oznamujeme, že traja naši žiaci dosiahli pekné umiestnenia na matematických súťažiach.

Ema Freňaková (6.A) - 2. miesto v Matematickej olympiáde a 3. miesto v Pytagoriáde

Sára Biacovská (6.B) - 2. miesto v Matematickej olympiáde

Dávid Gál (8.A) - 2. miesto v Matematickej olympiáde

Blahoželáme a veríme, že aj v nasledujúcich súťažiach sa im bude dariť.

• Deň Zeme

• Dňa 21. 4. sa v rámci Dňa Zeme uskutočnila na našej škole brigáda, v rámci ktorej sme upratovali našu obec. Každá trieda dostala za úlohu upratať vyhradený úsek. Veríme, že aj vďaka tomu prispejeme k skrášleniu okolia a zároveň k lepšiemu životnému prostrediu.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 7. 4. 2022 sa uskutočnilo Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín - próza. Naše žiačky Elena Dulinová (4.B) a Dominika Čigašová (6.A) obsadili 1. miesto vo svojich kategóriách prózy a postúpili na krajské kolo.

Blahoželáme!

• Deň vtáctva

• Dňa 1. apríla si pripomíname Svetový deň vtáctva. Na Slovensku ho oslavujeme už od roku 1900. Je spojený s príchodom sťahovavého vtáctva na naše územie, ktoré sa k nám vracia najmä v apríli.

Pri tejto príležitosti žiaci 5. a 6. ročníka vytvorili krásne projekty.

• Vyhodnotenie výtvarnej súťaže pri príležitosti Svetového dňa vody:

I.kat. (1.a 2.ročník)

1.m. Kobulnický Matúš a Forgáčová Laura

2.m. Lukačko Danko

3.m. Koribská Ivana

II.kat. (3.a 4. ročník)

1.m. Beňová Nadežda

2.m. Čech Leo

3.m. Koribská Elena

III.kat. (5.a 6. ročník)

1.m. Freňáková Ema

2.m. Rejtová Ela

3.m. Olexová Ema

IV.kat. (7. - 9. ročník)

1.m. Hiľovská Barbora

2.m. Mitaľová Lucia

3.m. Suchý Samuel

Odmenení za krásne 3D projekty boli: Baran Filip a Rešetárová Kristína. A za nádhernú spoločnú prácu - plagát- trieda 2.B

Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie krásne projekty.

• Hviezdoslavov Kubín 1. stupeň

• Vo štvrtok 24.3.2022 sa  uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín pre 1. stupeň. Súťaže sa zúčastnilo 35 žiakov. Porota mala veľmi ťažkú úlohu a napokon rozhodla o umiestnení týchto žiakov:

Próza:

1. Elena Dulinová, 4.B

2. Tobiáš Čigáš, 3.B

3. Adam Babjak, 2.A

3. Rafael Rybár, 4.A

Poézia:

1. Deana Nováčeková, 3.B

2. Elena Koribská, 4.B

3. Nadežda Beňová, 3.B

3. Jakub Maščák, 2.B

Umiestnení na 1. mieste nás budú reprezentovať na okresnom kole HK. Všetkým oceneným gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme!